Nationale IV (ligue PCH)       PCH 1 (ligue PCH)  
                                     
Place Club Pts J. D. P. C.   Place Club Pts J. D. P. C.
1 Poitiers-Buxerolles 21 7 26 36 10   1 Saintes II 19 7 16 32 16
2 La Couronne 17 7 10 27 17   2 Migné Echecs III 17 7 12 30 18
3 Montbron 16 7 2 26 24   3 Royan 17 7 16 30 14
4 Parthenay 14 7 4 26 22   4 Poitiers-Buxerolles II 15 7 9 27 18
5 Marennes-Oléron II 12 7 -9 19 28   5 Aytré II 15 7 -3 22 25
6 Niort II 12 7 -1 25 26   6 Saintes III 13 7 -1 22 23
7 Rochefort 12 7 -8 20 28   7 La Couronne II 8 7 -21 10 31
8 Surgères 8 7 -24 13 37   8 Rochefort II 6 7 -28 9 37
                                     
                                     
                                     
La Couronne 2 - 3 Rochefort   La Couronne II 1 - 5 Royan
PINEAU Emeric 1821 X-X DAUTHEVILLE Simon 1779   THOMAS Gwendal 1774 X-X ARNOUX Gilbert 1897
BASLAND Gilles 1790 0-1 BABU Anthony 1813   LAVIE Daniel 1590 0-1 BOUCHER Brice-Quentin 1671
SOUST Jean-Jacques 1876 X-X ARCHAMBEAUD Seb. 1804   BRARD Frederic 1430 0-1 BOULINEAU Jean-Michel 1730
KENNANE Pascal 1710 X-X ARCHAMBEAUD Thom. 1773   PARINET Alexis 1510 0-1 RALLE Paul 1661
BREGEAS Arnaud 1758 1-0 TORTORICI Richard 1765   PLASSART Jean-Luc 1499 1-0 POIRIER Michel 1650
GARNAUD Christophe 1700 1-0 MAURICE Theo 1670   JAUNAS Arnaud 1420 0-1 MARION Stoian 1499
FOUCHE Ludovic 1630 0-1 HURTAUD Yannick 1560   CHEVER Guy 1290 0-1 BOUCHARD Christian 1587
CARAYON Claude 1570 0-1 LIENHARD Bastien 1501   RATOUIT Serge 1200 X-X PATUREAU Regis 1470
Marennes-Oléron II 1 - 6 La Couronne   Poitiers-Buxerolles II 4 - 2 La Couronne II
FAVRE Bruno 1952 1-0 THEVENON Julien 1923   BURGAUD Jacques 1781 1-0 PINEAU Emeric 1819
BAVOUX Christian 1710 0-1 REED John 1983   OUVRARD Christian 1826 X-X BREGEAS Arnaud 1766
ROUMILHAC Olivier 1730 0-1 SOUST Jean-Jacques 1873   BOILLEAU Olivier 1675 0 -1 FOUCHE Ludovic 1630
BAILEY Michael 1690 X-X KENNANE Pascal 1710   BAUDRY Clement 1469 1-0 PARINET Alexis 1510
NORMANDIN Francis 1683 0-1 BASLAND Gilles 1790   RAGNEAU Freddy 1499 1-0 PLASSART Jean-Luc 1499
GENDRE Philippe 1620 0-1 GARNAUD Christophe 1700   RAGNEAU Freddy 1499 0-1 JAUNAS Arnaud 1420
MACKEPRANG Ole 1499 0-1 THOMAS Gwendal 1774   BRAULT Patrice 1370 1-0 BRARD Frederic 1430
TURPIN Jean-Luc 1430 0-1 CARAYON Claude 1570   CHARGELEGUE Thomas 1009 X-X CHEVER Guy 1290
La Couronne 4 - 2 Montbron   La Couronne II 2 - 5 Saintes II
REED John 1983 X-X MOCOEUR Richard 2075   THOMAS Gwendal 1774 1-0 TURCAT Claude 1750
THEVENON Julien 1923 0-1 EWING David 1900   GARNAUD Christophe 1700 X-X CAFFIN Patrice 1678
SOUST Jean-Jacques 1873 1-0 DEGORCE Samuel 1570   PARINET Alexis 1510 0-1 AUMEREGIE Gilles 1720
PINEAU Emeric 1819 1-0 CHARLES Roger 1640   CARAYON Claude 1570 0-1 GREMY Paul 1617
BASLAND Gilles 1790 0-1 MONTIGNY Frederic 1570   JAUNAS Arnaud 1420 0-1 SIEVERS Daniel 1570
BREGEAS Arnaud 1766 X-X BOURDET Stephane 1620   BRARD Frederic 1430 0-1 GAMBERT Didier 1570
KENNANE Pascal 1710 1-0 RAMAEN Gaetan 1630   PLASSART Jean-Luc 1499 0-1 BRISSONNEAU Patrick 1500
FOUCHE Ludovic 1630 1-0 MOREAU Philippe 1410   CHEVER Guy 1290 1-0 RAMDAM Alexandre 1199
La Couronne 5 - 2 Parthenay   La Couronne II 1 - 6 Migné-Echecs III
REED John 1983 1-0 TANCHE Franck 1980   FOUCHE Ludovic 1640 0-1 GUIBERT Florent 1826
THEVENON Julien 1909 1-0 REAU Philippe 1861   CARAYON Claude 1463 X-X ESHGHABADI Asghar 1723
PINEAU Emeric 1803 0-1 LETORT Samuel 1955   PARINET Alexis 1450 0-1 BERGERAC Fabien 1737
SOUST Jean-Jacques 1873 X-X REAU Raphael 1764   PEYROUS Jean-Richard 1500 0-1 GRIGORYAN Karen 1699
KENNANE Pascal 1730 0-1 REAU Laurent 1740   PLASSART Jean-Luc 1499 0-1 COMPAGNON Nicolas 1630
BREGEAS Arnaud 1767 1-0 CHABOT Jean-Pierre 1713   JAUNAS Arnaud 1370 0-1 BELOEUVRE Thomas 1610
BASLAND Gilles 1750 1-0 CHAUVEAU Rudy 1608   BRARD Frederic 1380 1-0 GRIGORIAN Rafik 1599
GARNAUD Christophe 1750 1-0 JOLIVET Hubert 1308   CHEVER Guy 1330 0-1 BOCQUILLON Antonin 1350
Surgères 1 - 5 La Couronne   Aytré II 5 - 0 La couronne II
JUTARD Emmanuel 1836 0-1 THEVENON Julien 1922   ROL Willem 1640 1-0 PLASSART Jean-Luc 1499
LJUTOVAC Sreten 1795 0-1 PINEAU Emeric 1794   VERNET Bruno 1630 1-0 LAVIE Daniel 1570
HULIN Eric 1730 X-X GARNAUD Christophe 1750   CHARONDIERE Guy 1623 X-X CARAYON Claude 1463
GOUPIL Vivien 1700 1-0 KENNANE Pascal 1730   BELOT Jean-Pierre 1570 X-X BRARD Frederic 1380
BRUNETEAU Damien 1519 0-1 BREGEAS Arnaud 1773   BERNARD Jean-Pierre 1559 1-0 CHEVER Guy 1330
MARTEAU Roland 1600 0-1 PEYROUS Jean-Richard 1500   RENAULD Frank 1450 1-0 RATOUIT Serge 1190
FEUTRIER Henri 1380 X-X PARINET Alexis 1450   POPULO Xavier 1380 1-0 TEMPIER Martin 1009
ROGUET Denis 1300 0-1 JAUNAS Arnaud 1370     F-F  
La Couronne 4 - 3 Niort II   La Couronne II 4 - 1 Rochefort II
PINEAU Emeric 1794 0-1 GJOKA Genc 2003   FOUCHE Ludovic 1640 1-0 DELABBEY Florian 1448
SOUST Jean-Jacques 1869 1-0 COHEN-SOLAL Leo 1765   CARAYON Claude 1479 1-0 BLEAU Adrien 1490
GARNAUD Christophe 1750 X-X CHAIGNE Philippe 1669   PLASSART Jean-Luc 1499 X-X DELABBEY Olivier 1501
BREGEAS Arnaud 1773 0-1 LEY Gerard 1715   PARINET Alexis 1450 X-X PASQUIER-LAINE Victor 1420
BASLAND Gilles 1808 1-0 ANDREAU Hubert 1499   JAUNAS Arnaud 1370 1-0 DELAVEAU Aurelien 1380
KENNANE Pascal 1730 1-0 JOURDAIN Lucas 1430   BRARD Frederic 1380 1-0 DAUTHEVILLE Eric 1354
RATOUIT Serge 1190 1-0 PIZZALA Adrien 1099   CHEVER Guy 1330 X-X GONSARD David 1330
  F-1 BOURDILLON Roland 1199     F-1 ARCHAMBEAUD Ant. 1280
Poitiers-Buxerolles 5 - 1 La Couronne   Saintes III 5 - 0 La Couronne II
BOSIO Frederic 2099 1-0 THEVENON Julien 1933   VENET Valentin 1830 1-F FOUCHE Ludovic 1640
NEAU Julien 2009 0-1 REED John 1980   SAVRE Vincent 1663 1-F CARAYON Claude 1479
FAROU Fabrice 2024 X-X BASLAND Gilles 1808   GAY-BALMAZ Steven 1570 1-F PARINET Alexis 1440
GUINOVART Jose 1912 1-0 KENNANE Pascal 1690   GARNIER Marcel 1500 1-F JAUNAS Arnaud 1410
DABADIE Benoit 1926 X-X GARNAUD Christophe 1740   ROBERT Didier 1530 1-F BRARD Frederic 1420
ANDRIANASOLONIRINA J. 1862 1-0 PEYROUS Jean-Richard 1520   DENIS Stephane 1540 1-F CHEVER Guy 1300
CHABEAUD Jean-Jacques 1846 1-F           BECRIT Guy 1390 1-F PLASSART Jean-Luc 1280
OLIVEAU Remy 1818 1-F           DIENIS Jean-Francois 1400 1-F